HOME NEWSY KONTAKT
Facebook
menu
menu

UWAGA - ZAPISY DO GRUP POCZĄTKUJĄCYCH!

O POLE DANCE

FOTOGRAFIE POLE DANCE

 

Co to jest Pole Dance? to sport, który pojawił się w Polsce w formie zajęć fitness dopiero jakieś 3-4 lata temu. Od tego czasu zdobywa coraz szersze grono entuzjastów, którzy są zainteresowani alternatywami dla zajęć z aerobiku, tańca czy gimnastyki.

Czym jest Pole Dance? Jest połączeniem wielu gatunków fitnessu. Odnaleźć w nim można elementy taneczne, ruchy z burleski, sporo figur podobnych do tych z Yogi czy pilatesu oraz niezliczone formy gimnastyczne przekształcone na potrzeby drążka pionowego.

Kiedy zacząć trenować? Każdy może zacząć swoją przygodę z Pole Dance. Nie ma ograniczeń wiekowych czy wymaganej wcześniejszej aktywności fizycznej. Zajęcia prowadzone są w oparciu o grupę oraz o indywidualne kursantki. Jeśli ktoś świetnie radzi sobie z rozciąganiem - pokazane zostają mu figury w których mobilność stawów jest szczególnie wymagana. Jeśli ktoś jest silniejszy otrzymuje na zajęciach do ćwiczenia figury oparte bardziej na sile niż rozciągnięciu. Osoby słabsze otrzymują odpowiednie wersje każdej figury - tak, by były w stanie ją wykonać oraz przy okazji stawać się coraz silniejsze i bardziej rozciągnięte.

Wygląd zajęć: Zajęcia wyglądają następująco: po 15 minutach rozgrzewki każdej osobie zostaje przydzielona rurka i po dwa materace(na poziomach od średnio-zaawansowanego wzwyż - na poziomie podstawowym materace nie są wymagane). Następnie przez 55 minut ćwiczymy z użyciem rurki. Tłumaczone są obroty, pozycje, instruktorka asekuruje osoby przy trudniejszych pozycjach, pomaga w dostaniu się do nich. Następnie przez 5 minut na koniec rozciągamy zmęczone po treningu mięśnie.

Fotografie z naszego studia: